۱۳۹۷/۱۰/۱۰
تاکید فرماندار سپیدان بر:

ضرورت ثبت به‌ موقع وقایع حیاتی در اداره ثبت احوال

فرماندار سپیدان بر اهمیت ثبت وقایع حیاتی و رعایت الزامات قانونی در این زمینه تأکید و اظهار داشت: با توجه به اینکه ثبت وقایع حیاتی، وفات و ولادت باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن منعکس شود، ضرورت دارد ادارات و ارگان های شهرستان و ثبت یاران همکاری لازم و دقیق را با اداره ثبت احوال در ثبت بموقع وقایع حیاتی شامل تولد، وفات، ازدواج و طلاق داشته باشند.

 





به گزارش روابط عمومی فرمانداری سپیدان،کارگروه ثبت وقایع حیاتی شهرستان سپیدان به ریاست جمال جوادی جهرمی فرماندار سپیدان وبا حضور سعید کریمی بخشدار بخش مرکزی،سلطان محمدی فرمانده نیروی انتظامی و سایر اعضا این کارگروه در دفتر فرماندار برگزار شد.



فرماندار سپیدان در این جلسه با بیان اینکه وقایع حیاتی یکی از نیاز‌های مهم و اساسی جامعه و برنامه‌ریزان کشور است،اظهار داشت: نظام بخشی، آسان سازی امور و حفظ و صیانت از منابع و سرمایه های موجود ارتباط مستقیمی با آمار و ارقام به ویژه نیروی انسانی دارد .

جمال جوادی جهرمی بر اهمیت ثبت وقایع حیاتی و رعایت الزامات قانونی در این زمینه تأکید و اظهار داشت: با توجه به اینکه  ثبت وقایع حیاتی، وفات و ولادت باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن منعکس شود، ضرورت دارد ادارات و ارگان های شهرستان و ثبت یاران همکاری لازم و دقیق را با اداره ثبت احوال در ثبت بموقع وقایع حیاتی شامل تولد، وفات، ازدواج و طلاق داشته باشند.



وی با اشاره به اینکه آمار و اطلاعات درست و صحیح بر تمام جنبه‌های زندگی اجتماعی افراد تاثیرگذار است، افزود: باید اهمیت ثبت به موقع وقایع به مردم اطلاع‌رسانی شود.

نماینده عالی دولت در سپیدان با اشاره به جایگاه و نقش ثبت احوال در روند برگزاری انتخابات،تصریح کرد:ثبت احوال به عنوان یکی از عرصه های ارتباط دولت و ملت در نظام سیاسی و اجتماعی کشور نقش برجسته و بسیار پررنگی در امر برگزاری انتخابات ایفا می نماید لذا می بایست تدابیری بیشتری در این زمینه در این مجموعه اندیشیده شود تا اشکالات به طور کامل برطرف شده و ضریب ایمنی بالا رود و زمینه های سوء استفاده نیز رفع شود.



در پایان از سوی اداره ثبت احوال شهرستان سپیدان از دهیاران و ثبت یاران  روستاهای راشک سفلی و ریگان  و همچنین یکی از پرسنل بازنشسته این اداره با اهدا لوح وهدایا تقدیر شد.


منبع : فرمانداری شهرستان سپیدان

کد خبر : 70427
تعداد بازدیدها : ۷۶
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است