شهرستان سپیدان در شمال غرب استان فارس و در فاصله 75 کیلومتری از مرکز استان واقع گردیده که از شمال به شهرستان اقلید ، از غرب به استان کهکیلویه و بویراحمد ، از جنوب به شهرستان شیراز و ممسنی و از شرق به شهرستان مرودشت محدود می شود . این شهرستان دارای 2846 کیلومتر مربع وسعت و 2240 متر از سطح دریا ارتفاع دارد.این شهرستان دارای 2 بخش ، 2 شهر ، 5 دهستان ، 69دهیاری ، 122روستا و آبادی و جمعیتی بالغ بر51166نفر می باشد.

در حوزه کشاورزی ، این شهرستان دارای موقعیت ممتازی در سطح استان از جمله مقام اول تولید سیب در استان با تولید بیش از 100 هزار تن سیب در سال - مقام اول تولید ماهی قزل آلا در سطح استان با تولید بیش از 2000 تن ماهی در سال - مقام اول تولید گل رز در استان با تولید بیش از 5 میلیون شاخه گل رز در سال- مقام اول تولید قارچ خوراکی در استان با تولید بیش از 600 تن در سال - مقام اول تولید تخم مرغ در استان با تولید بیش از 25900 تن در سال - مقام اول تولید عسل در استان با تولید بیش از 300 تن در سال - مقام دوم تولید گردو در استان با تولید بیش از 9000 تن در سال - مقام سوم تولید شیر در استان با تولید بیش از 55 هزار تن در سال - مقام سوم تولید گوشت در استان با تولید بیش از 16256 تن در سال،می باشد.

در حوزه گردشگری شهرستان سپیدان با دارا بودن شرایط آب و هوایی و اقلیم منحصر به فرد ، طبیعت دل انگیز و زیبا و وجود تفرجگاههای طبیعی از جمله آبشار مارگون و ...  و از همه مهمتر نزدیکی به کلانشهر شیراز ، جزء مناطق مهم گردشگری استان و بخصوص نیمه جنوبی کشور محسوب می گردد. شایان ذکر است تعداد جاذبه های طبیعی وگردشگری سپیدان 29منطقه که مهمترین آنها آبشار مارگون ، تفرجگاه چله گاه ، تنگ تیزآب ، شش پیر ، پیست اسکی پولادکف ، برم فیروز ، کهکران  می باشد.

تعداد آثار ثبتی تاریخی این شهرستان که در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است 12 اثر می باشد که معروفترین این آثار امامزاده سلطان سید نورالدین علوی غازی ،حمام مسجدالنبی اردکان ، امامزاده فخرالدین احمد روستای ابنو می باشد.


 
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است